Anasayfa

 
 
 
 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
Eğitim-İş bu Şura'nın aykırı ses çıkartan, bilimsel-parasız-çağdaş eğitimi savunan tek kurumudur. Her türlü söylemimizde karşımıza dikilen saldırgan tutumlara karşı ilkelerimizi savunmaya devam edeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı Şura’nın güvenliğini sağlamalı, komisyonların sağlıklı bir şekilde çalışması için bir an önce önlem almalıdır. Aksi halde gereğini yerine getiremeyen Milli Eğitim Bakanı’nı istifaya davet ediyoruz.
03.12.2014
Eğitim-İş Antalya Şubesi’nin Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü’ne bu yıl TBB Başkanı Metin Feyzioğlu layık görüldü.
26.11.2014
Eğitim çalışanlarının, asli görevlerinden olmayan ve sorumluluğu son derece geniş olan nöbet hizmetinin karşılığı olarak bir ücret alamaması, iç hukuka ve uluslararası mevzuata aykırı nitelik taşımaktadır. Yasal dayanağı bulunmayan ve ücretlendirilmeyen bir hizmet ise angaryadır.
11.11.2014
Eğitim-İş, Atatürk’e ve onun var ettiği Cumhuriyetin değerlerine karşı son zamanlarda giderek artan saldırıları protesto etmek ve sendikanın 9. Kuruluş Yıldönümünü kutlamak için Anıtkabir’i ziyaret etti.
28.10.2014
Ulusal kültürümüzün temel taşı olan Türkçemiz, bizi birbirimize bağlayan, kültürümüzün kök salmasına ve gelecek nesillere aktarılmasına hizmet eden en önemli varlığımız, geçmişle geleceğimiz arasında en güçlü bağdır.
27.09.2014
12 Eylül faşist yönetiminin oluşmasına neden olanları ve onların yarattığı düzenden bugün beslenenleri kınıyoruz. Topluma karşı suç işlemiş, işkencelerde ve idam sehpalarında insanların ölmesine neden olmuş darbeciler ve destekçileri hesap vermedikçe, ileri faşizmi örmeye çalışan siyasi iktidar, sandıkta hesap vermedikçe, Türkiye`de demokratikleşmeden bahsetmemiz mümkün değildir.
13.09.2014
Eğitim-İş IV. Olağan Genel Kurulu Ankara Büyük Anadolu Oteli'nde gerçekleştirildi. Çok sayıda davetlinin katıldığı Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’nı ilk Eğitim-İş’in Kurucu Genel Başkanı Niyazi Altunya yaptı.
13.09.2014
Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile yurdumuz düşman işgalinden kurtarılmış, ulusumuz özgür ve bağımsız yaşama onuruna kavuşmuştur. Türk Ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gereken dersi vermiş, 30 Ağustos Zaferiyle tüm mazlum uluslara da örnek olmuştur. Ulusumuz hiçbir şekilde bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.
30.08.2014
Eğitim-İş IV. Olağan Genel Kurulu, 6-7 Eylül 2014 tarihlerinde, Büyük Anadolu Oteli’nde gerçekleştirilecektir. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde aynı gündemle aynı adreste 13-14 Eylül tarihlerinde yapılacaktır.
19.08.2014
Bundan 91 yıl önce, 24 Temmuz 1923 yılında İmzalanan Lozan Barış Antlaşmasını Mustafa Kemal ATATÜRK, “Türk Ulusuna karşı yıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşmasıyla tamamlandığı sanılmış büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir ve tarihte eşi benzeri görülmemiş bir siyasal zafer anıtıdır.”sözleriyle tanımlamaktadır.
09.08.2014
 1 

Bilim, gerçeği bilmektir. Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve ulusun her bireyinin kafasına koyacağız. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.KEMAL ATATÜRK Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez. KEMAL ATATÜRK

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret17003
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° -1°
Saat